Пам’ятка пацієнта під час лікування знімною апаратурою (пластинками)

Отже, Ви стали пацієнтом ортодонтичного відділення. Ваш лікар, Камінський Олександр Володимирович, вітає Вас зі встановленням ортодонтичної апаратури.

Початок ортодонтичного лікування є важливим кроком на шляху поліпшення Вашої зовнішності та зростання впевненості в собі. Ваш ортодонт зробить усе необхідне для успішного лікування. Але пам’ятайте, що красива посмішка – це результат роботи цілої команди. І один з її гравців – це Ви самі. Результат лікування багато в чому залежатиме від Вашої співпраці. Чим більшими будуть Ваші зусилля, тим кращим буде результат. Дорога до красивої посмішки часто буває дуже довгою. Але, якщо Ви дотримуватиметеся наших інструкцій, регулярно приходитимете на огляди до лікаря, і докладатимете власних зусиль, то мета буде досягнута швидше і Ви пишатиметеся результатом.

Користування ортодонтичним апаратом на початковому етапі може мати деякі незручності, що пов’язано з періодом адаптації пацієнта до нового елементу його життя. Період звикання до знімного апарату коливається в межах від 10 до 30 днів. Цей період супроводжується неприємними явищами, такими як нудота, підвищення слиновиділення, нечіткість дикції. Для якнайшвидшого поліпшення дикції рекомендується розмовляти або читати вголос.

Після встановлення апарату в перші 2-5 діб активного користування може з’явитися біль у зубах, що пов’язано з початком переміщення зубів, подібні відчуття можуть також виникати після активації апарата.

Правила користування ортодонтичною пластинкою:

* носити пластинку необхідно цілодобово (вдень, вночі, вдома, у школі), залишати вночі в роті, перед цим почистивши апарат щіткою з пастою або милою і промивши під проточною водою, вранці цю процедуру повторити;

*пластинку необхідно знімати під час їжі, активних занять спортом, плавання;

*зберігати пластинку необхідно в сухому герметичному контейнері (футлярі, мильниці, тощо);

*за наявності домашніх тварин будьте обережні, не залишайте пластику без нагляду;

*знімати й одягати пластинку необхідно акуратно за допомогою пальців, пластину не можна деформувати, кидати, піддавати обробці високою температурою, самостійно гнути металеві складові апарату;

*обов’язкова умова користування ортодонтичним апаратом – відмінна гігієна порожнини рота і ретельне чищення пластинки.

Загальні правила гігієни порожнини рота залишаються колишніми. Після прийому їжі ротову порожнину необхідно прополоскати. У разі травмування слизової оболонки щік, губ або язика, наявності гострих країв, порушення цілісності апарату необхідно терміново сповістити лікаря. Не рекомендується давати іншим дітям приміряти свою пластинку. Відвідувати лікаря необхідно щомісяця (у призначений термін у зміну лікаря, що лікує), тому що він повинен контролювати зміни, які відбуваються, коригувати апаратуру і стежити, як Ви виконуєте рекомендації з гігієни. Пацієнти, які відвідують лікаря нерегулярно, беруть на себе відповідальність за можливі ускладнення!

Ми бажаємо вам приємного лікування!