Отже, Ви прийняли рішення боротися за здоров’я і красу своєї посмішки. Одним із методів виправлення прикусу є встановлення брекет-системи, що покликана скоригувати положення зубів у разі порушень прикусу або нерівності зубного ряду та повернути Вам упевненість у собі.
Брекети: що це таке?
Стоматологія визначає зубні брекет-системи як незнімну ортодонтичну апаратуру, яка кріпиться до зовнішньої або внутрішньої поверхні зубів. Кожен брекет має свій пропис – певну програму, згідно з якою він задає зубам напрямок руху. До нього підв’язується ортодонтична дуга, яка має унікальну властивість повертатися у вихідне положення, як би її не зігнули. Ця дуга і є головним джерелом сили для пересування зубів. Як додаткові пристосування для впливу на зуби використовують ортодонтичні кільця, щічні замки, металеві пружини та еластичні ланцюжки.
У традиційних брекет-системах ортодонтична дуга підв’язується до брекета за допомогою еластичних або металевих лігатур – цей процес називається лігуванням. Слід зазначити, що за останні кілька років цей механізм зазнав модернізації. Сьогодні дедалі більшої популярності набувають самолігувальні або безлігатурні брекети нового покоління, в яких лігатури замінюються фіксуючими елементами, вже включеними в будову самого “замочка”. Незважаючи на популярність безлігатурних систем, сказати, що вони кращі за традиційні, навряд чи можна, адже ефективність лікування залежить насамперед від рівня професіоналізму лікаря-ортодонта, а не від виду брекетів.
Важливо, що сучасні брекет-системи дають змогу проводити лікування комфортно для пацієнта і непомітно для оточуючих.
Як працюють брекети?
Всупереч розхожій думці, зуби не “вмонтовані” в щелепу намертво. Вони здатні переміщатися самостійно під час прорізування або внаслідок ортодонтичного лікування під дією сил, спеціально прикладених для їхнього пересування. Коли на стінку зубної лунки спрямовано невеликий, але тривалий тиск, вона починає розсмоктуватися, відкриваючи зубу простір для руху. З іншого боку, там, де розтягуються волокна сполучної тканини, утворюється нова кістка, що підпирає зуб і не дає змоги йому повернутися на колишнє місце. Ця властивість зберігається протягом усього життя.
Великі навантаження, які виникають під час відкушування та пережовування їжі, не спричиняють переміщення зубів, бо їхній вплив є короткочасним. Лише невеликі сили ортодонтичних апаратів, що діють тривало протягом багатьох місяців, здатні пересувати зуби. Для того щоб виправити положення зубів у дорослої людини, потрібен постійний вплив протягом досить тривалого часу. Тому для лікування використовується спеціальний незнімний пристрій – брекет-система, за допомогою якої можна занурити зуб у кістку, витягнути його з неї, нахилити і навіть повернути навколо власної осі.
Вартість лікування.
Безумовно, поставити брекети не найдешевше задоволення, і ціни на лікування варіюються різні, адже багато що залежить і від рівня клініки, самого фахівця зі встановлення та фірми виробника, але, як то кажуть, краще на здоров’ї не економити й не шукати найдешевшого варіанту.
Клініка має бути спеціалізованою, фахівець – першокласним, а виробник – зі світовим ім’ям.