Пам’ятка пацієнта на початку ортодонтичного лікування.

Отже, ви стали пацієнтом ортодонтичного відділення – і я, лікар-ортодонт Камінський Олександр Володимирович, вітаю Вас зі встановленням брекет-системи.

Початок ортодонтичного лікування є важливим кроком на шляху поліпшення Вашої зовнішності та зростання впевненості в собі. Ваш ортодонт зробить усе необхідне для успішного лікування. Але пам’ятайте, що красива посмішка – це результат роботи цілої команди. І один з її гравців – це Ви самі. Результат лікування багато в чому залежатиме від Вашої співпраці. Чим більшими будуть Ваші зусилля, тим кращим буде результат. Все дуже просто! Дорога до красивої посмішки часто буває дуже довгою. Тому кожен пропуск візиту розцінюється як Ваше бажання носити апаратуру довше. Але, якщо Ви дотримуватиметеся наших інструкцій, регулярно приходитимете на огляди до лікаря та докладатимете власних зусиль, то мету буде досягнуто швидше і Ви пишатиметеся результатом.

Рекомендації після встановлення брекет-системи.

Після встановлення брекетів виконуйте, будь ласка, такі рекомендації:

*На час лікування слід відмовитися від вживання горіхів, фісташок, насіння, попкорну, чипсів, які можуть призвести до пошкодження апарату, особливо небезпечні м’які продукти з жорсткими включеннями – булка з насінням, шоколадка з горіхами тощо.

*Тверді овочі та фрукти, такі як морква, яблука, груші, відкушувати не можна, їх ріжуть на невеликі шматочки. Це стосується також жорсткого м’яса і будь-яких продуктів, що вимагають відкушування. Рекомендуємо носити із собою маленький складаний ножик.

*У період лікування не вживають в’язкі продукти – халву, ірис, нугу, не користуватися жувальними гумками, оскільки від них важко очистити поверхню зубів, що загрожує ускладненнями.

*Слід уникати вживання надмірно холодних або гарячих продуктів, оскільки різниця температур може призвести до відклеювання брекетів і погіршення властивостей ортодонтичного дроту.

*Під час лікування естетичними брекетами, щоб уникнути їх забарвлення, не слід вживати каву, міцний чай, смородинове варення тощо.

Догляд за зубами і брекетами під час ортодонтичного лікування.

Питання гігієни порожнини рота для Вас – одне з головних! У разі поганої гігієни ваші ясна можуть запалитися, і продовжувати ортодонтичне лікування буде неможливо. Доведеться лікувати гінгівіт. Не можна допустити, щоб навколо брекетів накопичувався наліт, інакше доведеться лікувати карієс.

* Спочатку зуби чистять звичайною зубною щіткою вздовж осі брекетів для видалення залишків їжі з самих брекетів (щітка повинна мати м’яку і округлену на кінцях щетину).

* Потім зубними йоржиками очищають зуби між дугою і в міжзубних проміжках, намагаючись не поранити ясенний сосочок. Замість йоржиків можна використовувати іригатор.

* Процедуру чищення повторюють двічі на день не менше 10 хвилин.

* Після кожного прийому їжі обполіскувати рот (водою або фторополіскувачем).

* Оскільки брекети ускладнюють чищення зубів, ми рекомендуємо з метою профілактики зміцнювати зуби кальцієвмісними продуктами і препаратами.

* Відвідувати лікаря необхідно щомісяця, тому що він має контролювати зміни, які відбуваються, міняти апаратуру і стежити, як Ви виконуєте рекомендації з гігієни.

* Засоби гігієни, необхідні для догляду за брекетами, Ви можете придбати в супермаркетах, аптеках або у Вашого лікаря.

Виконуйте наші інструкції і чарівна посмішка Вам гарантована! Ми бажаємо Вам приємного лікування!